Warsztaty z zasad żywienia i gotowania dla osób chorych na PWS (5-6.10)

W dniach 5-6 października zapraszamy rodziców i opiekunów osób chorych na Zespół Pradera-Williego na warsztaty z zasad żywienia i gotowania dla osób z PWS. Warsztaty odbędą się w Łodzi i będą prowadzone przez panią Dr. Laemmer Constanz. Pani Doktor jest bardzo doświadczonym lekarzem w zakresie zespołu Pradera-Williego, mającym kilkudziesięcioletnie doświadczenie w leczeniu/ prowadzeniu osób chorych na PWS (specjalizacje pediatra i endokrynolog). Pracuje w Kinderklinik St Bernward Krankenhaus, Hildesheim (Niemcy), która jest ośrodkiem wyspecjalizowanym w zakresie PWS, ponadto bierze czynnie udział w IPWSO oraz w działaniach niemieckiego stowarzyszenia. Można również dodać, iż prowadziła podobne warsztaty w Niemczech.

Warsztaty będą składały się z dwóch części. Pierwszego dnia (5.10) odbędą się wykłady dotyczące zasad żywienia, na których zostaną poruszone między innymi następujące tematy:

  1. Podstawy przemiany materii u osoby zdrowej i chorej na PWS
  2. Na co należy zwrócić uwagę w żywieniu na poszczególnych etapach rozwoju dziecka
  3. Ile energii/ kalorii potrzebuje dziecko chore na PWS. Jak to kontrolować
  4. Jak powinna być rozkładana ilość energii/ kalorii na poszczególne posiłki
  5. Jak wybierać odpowiednie produkty/ jedzenie
  6. Na co należy zwracać uwagę przy przygotowywaniu posiłków
  7. Jak można zaangażować rodzinę w kwestie żywienia
  8. Co rozumiemy pod pojęciem „Poczucie bezpieczeństwa w kwestii jedzenia”

Wykłady rozpoczną się o godzinie 10 i potrwają z przerwą na lunch do godziny 17:30 – 18:00. Dla uczestników przewidziane są materiały w języku polskim, całość wykładu będzie tłumaczona na język polski. Wieczorem planowane jest spotkanie w jednej z kawiarni na ulicy Piotrkowskiej.

Drugiego dnia (6.10) odbędą się praktyczne warsztaty z gotowania w wynajętej kuchni w szkole gastronomicznej (ul. Sienkiewicza). Od godz. 9:30 będziemy przygotowywać posiłki  wg przepisów zaproponowanych przez panią Doktor, dostosowanych do wieku osób chorych na PWS. W tym celu przed warsztatami zostaną zakupione wszystkie niezbędne składniki. Po ich przygotowaniu odbędzie się wspólny posiłek i podsumowanie warsztatów. Ich zakończenie planowane jest ok. godziny 14:30.

Ze względu na interaktywny charakter warsztatów maksymalna liczba uczestników wynosi 20 osób. Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby będące członkami naszego stowarzyszenia jak i do niego niezapisane. Koszt uczestnictwa w warsztatach (pokrycie kosztów wynajęcia sal, przygotowania i wydrukowania materiałów, zakupu składników do gotowania) wynosi 130 zł od osoby.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o bezpośredni kontakt z ich organizatorami Ewą i Radkiem Kobierskimi (członkami naszego Stowarzyszenia), korzystając z adresu mailowego radek@toya.net.pl.

Ewa i Radek będą przekazywać dalsze informacje w zakresie warsztatów zainteresowanym osobom.

Powrót do głównej strony kliknij tutaj, natomiast aby zobaczyć pozostałe aktualności kliknij tutaj.