Wyjazd na konferencję IPWSO 2013 w Cambridge (Wlk. Br.)

W dniach 17-21 lipca 2013 r. odbędzie się w Cambridge, w Wielkiej Brytanii, konferencja IPWSO - międzynarodowej organizacji zrzeszającej stowarzyszenia PWS z całego świata, w tym nasze. Takie konferencje odbywają się co 3 lata, w różnych częściach świata. Ponieważ w tym roku jest to stosunkowo niedaleko od nas, chcielibyśmy wysłać tam naszego przedstawiciela – Przewodniczącego Stowarzyszenia. Udział w konferencji wiąże się jednak ze znacznymi kosztami. Samo uczestnictwo jest płatne, do tego dochodzą koszty przelotu i zakwaterowania. Udział jednego reprezentanta w dwudniowej części konferencji przeznaczonej dla rodziców wiąże się z wydatkiem min. 3 – 3,5 tys. zł. Warto byłoby uczestniczyć także w części konferencji dedykowanej zagadnieniom stricte medycznym, jednak wówczas koszty ulegają podwojeniu.

Jak Państwo wiedzą, Stowarzyszenie finansuje się wyłącznie ze składek członkowskich, które są przeznaczone na pokrycie bieżących, podstawowych kosztów funkcjonowania Stowarzyszenia. W związku z powyższym prosimy Państwa o wsparcie wyjazdu naszego Przewodniczącego poprzez wpłatę darowizn na ten cel.

Ostatni raz nasze Stowarzyszenie było reprezentowane na konferencji w Rumunii w 2007 r. Spotkanie to było źródłem wielu pożytecznych informacji, które zostały m.in. wykorzystane w książce pani Marii Libury pt. „Moje dziecko ma zespół Pradera-Williego. Jak mogę mu pomóc?”. W wyniku udziału w konferencji będziemy mogli nie tylko przygotować relację, ale i pozyskać materiały informacyjne, które będą mogły zostać przetłumaczone i udostępnione wszystkim Rodzicom. Z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty.

Zarząd

Aby zobaczyć pozostałe aktualności kliknij tutaj.