Podsumowanie spotkania rodziców we Wrocławiu

W sobotę 2 marca odbyło się kolejne spotkanie rodziców dzieci z PWS. Tym razem we Wrocławiu. W spotkaniu wzięło udział osiem Rodzin, niestety nie wszystkim udało się dotrzeć m.in. ze względu na sprawy grypowe.

Głównymi "sprawcami" spotkania byli: Michał – 2 miesiące; Sebastian – 9 miesięcy; Helenka – 11 miesięcy; Szymon – 2,5 roku, Julia – 6,5 lat; Maja – 12 lat; Karol 13 lat i Alicja – 22 lata.

Dzięki uprzejmości rehabilitantek z Centrum Neurorehabilitacji we Wrocławiu mieliśmy do dyspozycji cały ośrodek dla siebie. W jednej sali mogli siedzieć dorośli, którzy nie potrafili się nagadać, w drugiej dzieci miały zajęcia z artterapii. Szykowali kukiełki do przedstawienia, które następnie prezentowali publiczności.

Na początku wszystkich przywitała organizatorka spotkania Patrycja, która w kilku słowach wyjaśniła cel takich spotkań, jak również idee i sens organizowanego co roku Pikniku w Poznaniu. Ponieważ w spotkaniu brało udział wiele osób nie znających się wcześniej zaczęliśmy od przedstawienia się oraz opowiedzenia jak wyglądała pokrótce nasza droga z tą chorobą do teraz. I jak się okazało było to początkiem lawiny pytań jaka następnie miała miejsce. Ostatecznie czas minął bardzo szybko, dlatego też pozostał niedosyt, który mamy nadzieję „nakarmić” przy kolejnym spotkaniu!

Jeżeli chcecie zorganizować spotkanie w swoim mieście, gorąco zachęcamy i poprosimy o przesłanie informacji na adres Stowarzyesznia. Umieścimy je oczywiście na stronie, tak jak i krótką relację ze spotkania.

Aby zobaczyć pozostałe aktualności kliknij tutaj.