Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich

28 lutego, już po raz trzeci w Polsce, odbędzie się międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich, do których należy również Zespół Pradera-Williego.

Wiedza to pierwszy krok do zmian, dlatego w tym dniu wystartuje ogólnopolska akcja poparcia dla osób i rodzin z chorobami rzadkimi: Widzę, Słyszę, Działam.

W ostatni dzień lutego ludzie na całym świecie obchodzą międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich. Data nie jest przypadkowa - ponieważ raz na 4 lata jest 29 lutego czyli najrzadziej występujący dzień w roku.

Dzień Chorób Rzadkich rozpocznie się Konferencją w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich. W spotkaniu wezmą udział organizacje pacjentów, specjaliści ze świata medycznego, przedstawicieli administracji państwowej oraz media. Będzie to pierwsza okazja do publicznego przedstawienia Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich przez Ministra Zdrowia. Konferencja ma charakter otwarty, dlatego zaproszone są wszystkie osoby, którym na sercu leżą problemy pacjentów z rzadkimi chorobami.

Więcej szczegółów na stronie www.dzienchorobrzadkich.pl oraz na facebooku.

Ponadto w Krakowie studencka organizacja IFMSA-Poland organizuje Noc Chorób Rzadkich przy współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie, Fundacją Matio oraz Organizacją Nadzieja. Więcej szczegółów na facebooku.

Aby zobaczyć pozostałe aktualności kliknij tutaj.